مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیب قرمز استخوانی | صادرات سیب درختی به روسیه

آنچه در این مقاله میخوانید...

مناطق عمده تولید سیب استخوانیمرغوب ترین سیب درختی برای صادراتقیمت فروش سیب قرمز و زرد میانه
سیب درختی قرمز

صادرات سیب درختی از جمله سیب قرمز استخوانی به کشور روسیه در سال ۲۰۲۱ افزایش خیلی خوبی داشته است و با شروع سال جدید، حجم تقاضا برای این میوه افزایش چشمگیری داشته است.

قیمت فروش سیب قرمز در سردخانه ها نیز افزایش داشته است، به طوریکه هر کیلو سیب درختی قرمز استخوانی که رنگ بالایی داشته و درصد فشار و سفتی آن بالای ۱۶ باشد، حدود ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

مناطق مختلفی وجود دارد که بهترین سیب ها را از دو واریته قرمز و زرد لبنانی در ایران دارا هستند که هر کدام سطح کیفی متفاوتی دارند.

امسال داشتن قیمت رقابتی برای سیب ها در سطح سردخانه ها، سبب افزایش صادرات آن به روسیه شده است که در این مقاله سعی خواهیم کرد بیشتر در مور بازار این کشور صحبت کنیم

مناطق عمده تولید سیب استخوانی

کشور ایران از بزرگ ترین تولیدکنندگان سیب درختی در جهان به شمار می رود که بالاترین میزان برداشت سیب از باغات آن مربوط به سیب قرمز استخوانی و زرد است که هر کدام بازار صادراتی خاص خود را دارند.

مناطقی همچون:

  • ارومیه
  • اشنویه
  • مراغه
  • میانه
  • شیراز
  • دماوند
  • سمیرم
  • بروجرد

دارای بهترین و مرغوب ترین نوع از انواع سیب درختی صادراتی هستند که هر کدام بازار خاص خود را در کشور های خارجی دارند.

مرغوب ترین سیب درختی برای صادرات

یکی از مرغوب ترین نوع سیب درختی برای صادرات، سیب قرمز استخوانی است که درصد ماندگاری بسیار بالایی دارد.

این سیب همانطور که از اسم آن مشخص است، بسیار سفت است و سیب درختی هم هر چقدر درصد سفتی آن بالا باشد، میزان ماندگاری آن در سطح سردخانه ها و فضای آزاد بیشتر خواهد بود.

به خاطر همین، اغلب خریداران را توجه بکنید، به دنبال سیبی هستند که سفت باشد و این سیب معمولا در همه مناطق کوهپایه ای وجود دارد. هر چقدر منطقه برداشت سیب درختی در دامنه کوه ها باشد، میزان رنگ و سفتی آن بیشتر می شود و هر چقدر سطح باغات در نزدیکی حومه شهر ها واقع شده باشد، ماندگاری پایین تری خواهند داشت.

قیمت فروش سیب قرمز و زرد میانه

یکی از بهترین سیب های ایران از باغات میانه بوده است. در میادین میوه و تره بار تهران و شهر های بزرگ هم تشریف برده باشید، گران ترین سیب مربوط به مناطق کوهپایه ای این منطقه است که از هر لحاظ سطح صادراتی آن بالاتر است.

خوش رنگ بودن، سفت بودن و طعم منحصر به فرد سیب قرمز استخوانی و ماتیکی بودن سیب های زرد آن زبان زد مشتریان داخلی و خارجی بوده است.

اما همیشه همانطور که گفتیم، قیمت آن به نسبت سیب های سایر مناطق بالا است و شاید این موضوع بر روند صادرات سیب درختی میانه تاثیر مستقیم داشته باشد،

الان در حال حاضر قیمت سیب قرمز در سردخانه میانه از ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود، در حالی که در سردخانه های سایر مناطق، قیمت سیب درختی قرمز یا زرد به این نرخ ها نبوده و مناسب است. از این رو میانه یکی از بهترین سیب ها را در دل خود جای داده و کسانی که بازار خاصی برای سیب های این منطقه دارند، می توانند صادرات قابل توجهی در سطح بازار های خارجی داشته باشند.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید