مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات سیب درختی | بهترین سیب قرمز ایران

آنچه در این مقاله میخوانید...

بهترین سیب قرمز در ایرانبالاترین میزان تولید سیب درختیقیمت سیب قرمز اشنویه برای بازار روسیه
صادرات سیب درختی

صادرات سیب درختی ایران که بهترین نوع آن سیب قرمز لبنانی یا همان رد دلیشز نام دارد، به بیش از ۱۵ کشور در حال انجام است که قیمت فروش آنها را برای این زمینه می خواهیم بررسی کنیم.

بیشترین میزانی سیبی که از باغات مناطق مختلف ایران در حال برداشت است، از نوع سیب های لبنانی زرد و قرمز است. همینطور بیشترین فروش را هم برای صادرات، این دو نوع سیب به خود اختصاص داده اند.

شاید دلیل اصلی آن، ماندگاری بالا آنها نسبت به واریته های مختلف است. شاید هم باغداران عادت به کاشت این سیب ها کرده اند و اطلاع از بازار سایر سیب ها در بازار های خارجی ندارند.

خلاصه، در ایران حدود ۵ میلیون تن انواع سیب درختی قابل برداشت است که حجم عظیمی از این سیب ها را سیب قرمز و بعد آن سیب زرد است.

بهترین سیب قرمز در ایران

صادرات سیب درختی قرمز در این سالها به قدری افزایش داشته است که همه صادرکنندگان به دنبال خرید و تامین بهترین نوع سیب قرمز برای بازار خود هستند.

در ایران کیفیت، ماندگاری، منطقه برداشت، رنگ و میزان سفتی سیب تقریبا تعیین کننده قیمت فروش سیب درختی است.

از این رو مناطقی که به ترتیب نام برده ایم، دارای بهترین سیب ها برای صادرات هستند که می توانید در حوزه صادرات، سفارشات خود را از باغات و سردخانه های این مناطق تامین کنید.

مناطقی همچون:

  • میانه
  • دماوند
  • سمیرم (پادنا)
  • مراغه
  • اشنویه
  • سپیدان (شیراز)
  • ارومیه
  • پیرانشهر
  • مهاباد

هستند که سعی داریم در مقاله های بعدی از نواحی هر کدام از این مناطق را نیز کیفیت متفاوتی نسبت به هم دارند، به اطلاعات شما بیافزاییم.

بالاترین میزان تولید سیب درختی

همانطور که در سرتیتر بالا اشاره شد، ایران با تولید سالانه بیش از ۵ میلیون تن انواع سیب درختی در جهان، از قطب های اصلی در این زمینه شناخته شده است.

اما در ایران مناطق یا استان هایی هستند که بالاترین حجم زیر کشت و برداشت این میوه را به خود اختصاص داده اند و تاثیر به سزایی در افزایش صادرات این محصول دارند.

استان آذربایجان غربی که از دیر باز مرغوب ترین سیب ها را به بازار های مختلف خارجی معرفی کرده است، خود به تنهایی دارای برداشت سالیانه ۲ میلیون تن است. حتی سازمان جهاد کشاورزی و همین طور اتحادیه سردخانه داران در این استان به عنوان تعیین کننده قیمت سیب درختی در ایران و رشد صادرات این محصول تاثیر مستقیم دارد.

هر منطقه سیب خیز در ایران، نواحی خوب و بد برای تولید سیب درختی دارد. صادرات سیب درختی معمولا از بین سیب های با سطح کیفی بسیار بالا انتخاب می شود. سیب های مناطق مختلف استان آذربایجان غربی نیز، علی رغم اینکه بالاترین میزان تولید را دارد، همینطور بالاترین حجم صادرات را نیز در این سه سال اخیر به خود دیده است.

نوع سورت و بسته بندی و کالیبر بندی سیب و از همه مهم تر انتخاب بهترین سیب کوهپایه، دلیل اصلی این موفقیت برای صادرات سیب قرمز و زرد استان بوده است.

قیمت سیب قرمز اشنویه برای بازار روسیه

اگر آمار خرید و فروش سیب درختی قرمز اشنویه را برای صادرات به بازار روسیه آنالیز بکنید، متوجه خواهید شد که قیمت فروش این سیب به نسبت سایر مناطق بسیار رقابتی و از لحاظ کیفیت نیز در سطح استاندارد بازار هدف صادرکنندگان بوده است.

همین امر سبب شده تا سالانه حجم بسیار بالایی از سیب قرمز اشنویه به بازار کشور های مختلف اروپای شرقی خصوصا روسیه صادرات شود. صادرات سیب درختی اشنویه، ارومیه، پیرانشهر در سال های اخیر رشد خوبی برای صادرات داشته است. اگر باغداران ما بتوانند در اصول داشت و برداشت، استاندارد های لازم را رعایت کنند، مسلما خواهیم توانست، بازار های صادراتی خود را افزایش داده و همین طور قیمت فروش محصولات کشاورزی ایران نیز در این کشورها رشد و بالا می رود.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید