مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی قرمز نقده

آنچه در این مقاله میخوانید...

سردخانه های موجود برای نگهداری سیب درختی:قیمت فروش سیب قرمز در سردخانه:قیمت سیب درختی برای صادرات به پاکستان:
قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی قرمز لبنانی نقده که کیفیت نسبتا بالایی برای صادرات دارد، در سردخانه های این شهر حدود ۸۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

این قیمت مربوط به سال برداشت ۱۳۹۹ است که قیمت ها به دلیل افزایش نرخ دلار در ایران، بالا رفته است. شهر نقده در استان آذربایجان غربی واقع شده است که میزان سطح زیر کشت سیب درختی زرد و قرمز حدود ۲۵۰۰۰۰ تن برآورد شده است. نواحی از این شهر که در مجاورت با اشنویه است، دارای باغات وسیع از مرغوب ترین سیب ها است که سالانه، با کیفیت ترین سیب درختی برای صادرات از آن برداشت می شود. سیب قرمز نقده نسبت به قیمتی که دارد، کیفیت بسیار بالایی در آن دیده ایم و همین سبب شده تا اغلب صادرکنندگان، سیب های این منطقه را برای خرید انتخاب می کنند.

سردخانه های موجود برای نگهداری سیب درختی:

مناطقی که سیب خیز هستند، مطمئنا سردخانه هایی نیز برای نگهداری این میوه وجود دارد. در منطقه نقده هم حدود ۲۵ سردخانه راه اندازی شده اند که به صورت فریونی در حال فعالیت هستند. سردخانه ها برای نگهداری میوه جات معمولا چند نوع هستند که می توان به

  • سردخانه های فریونی
  • آمونیاکی
  • اتمسفری

اشاره کرد که میزان نگهداری سالم در هر کدام از این روش ها متفاوت است.

خیلی از همکاران سردخانه دار اگر راه و روش درست نگهداری میوه را بدانند، سیب درختی در ایران قابلیت نگهداری حتی تا سه ماه بعد از عید را دارد. بنابراین سردخانه داری یک امر بسیار سخت و با مسئولیت است که بازرگانی ویتاراد توانسته است در منطقه ارومیه بالغ بر ۸۰۰۰ تن از بهترین سیب ها را برای بازار های خارجی نگهداری کند.

قیمت فروش سیب قرمز در سردخانه:

بعد از اینکه سیب درختی زرد و قرمز از باغات برداشت شد، برای نگهداری به سردخانه ها انتقال داده می شوند. قیمت سیب درختی قرمز و زرد در سردخانه ها متفاوت است. کیفیت و نوع بسته بندی و همچنین کالیبر بندی آنها در موقع بسته بندی تاثیر بر قیمت فروش سیب درختی دارد.

معمولا بازار های خارجی که به عنوان مشتریان بالفعل ما شناخته می شوند، خرید خود را از ماه آبان شروع می کنند که هر کدام خواهان سیب های مختلفی هستند، از این رو قیمت ها هم متغییر است.

اما اگر بخواهید قیمت دقیق تری از فروش سیب درختی زرد و قرمز در سردخانه ها داشته باشید، در سال ۹۹ برآورد می شود که از ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان باشد.

این تفاوت قیمت ها هم همانطور که گفته شد، سیب های هر منطقه در سطح بازار ایران نسبت به سطح کیفی و ماندگاری که دارند، با قیمت مختلفی به فروش می رسند.

برای صادرات سیب قرمز یا زرد هم به همین منوال است. دوستان صادرکننده اگر که دنبال سیب کوهپایه ای هستند، به خوبی می دانند که سیب های کوهپایه ای هم از نظر رنگ و هم از نظر کیفیت و ماندگاری بالاترین سطح را دارند و به همین دلیل قیمت بالاتری در سردخانه های سطح کشور دارند.

قیمت سیب درختی برای صادرات به پاکستان:

کشور پاکستان از جمله مشتریان بالفعل ما برای صادرات سیب زرد و قرمز بوده است و از زمانی که رابطه این کشور با هند خوب بود، حجم خرید آنها از سیب درختی ایران نیز بالا رفته بود. چرا که هم تعرفه گمرکی آنها با این کشور پایین بود و همین که مرز نزدیک تری نسبت به ایران داشتند.

اما علی رغم اینکه در حال حاضر رابطه دوستانه با هندوستان ندارند، اما همچنان از مشتریان خوب برای خرید سیب درختی در ایران به شمار می روند.

قیمت سیب درختی ایران که برای صادرات به این کشور هر سال خرید و فروش می شد، از سیب درجه دو که قیمت آن ۲۰۰۰ تومان بود تا سیب سوپر که تا ۵۰۰۰ تومان بود، به این کشور صادرات می شد.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید