مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی پیرانشهر سردشت

آنچه در این مقاله میخوانید...

آشنایی از سیب های پیرانشهر:میزان برداشت سالیانه سیب درختی:صادرات سیب زرد سردشت به روسیه:
صادرات سیب قرمز

پیرانشهر و سردشت یکی از مناطق بکر در استان آذربایجان غربی است که باغات بزرگی از بهترین نوع سیب درختی در نواحی مختلف آنها با قیمت رقابتی جهت صادرات به بازار های خارجی خرید و فروش می شوند.

این مناطق به خاطر قرار گرفتن در نواحی کوهپایه ای، دارای سیب های سفت و با کیفیت هستند و همیشه در برخی نواحی آنها، قیمت سیب ها در باغات به نسبت بالاتر اجاره داده می شود.

کسانی که در این استان در زمینه تجارت سیب فعالیت دارند، به خوبی می دانند که سیب های این منطقه خصوصا سیب قرمز بهترین هستند و اطلاع دارند که سیب های زرد یا قرمز کدام نواحی بهتر از سایر مناطق هست.

.

آشنایی از سیب های پیرانشهر:

استان آذربایجان غربی از قدیم الایام جز اولین مراکز تولید واریته های مختلف از سیب درختی بوده است. شهر های جنوبی در این استان همانند

  • مهاباد
  • پیرانشهر
  • تکاب
  • سردشت
  • شاهین دژ

بالاترین میزان تولید را به نسبت شهر های شمالی دارند.

در این میان شهر پیرانشهر دارای مناطق دره ای و بسیار سردسیر است که باغات قرار گرفته در این ناحیه از این شهر، هر سال مرغوب ترین نوع میوه ها را به بازار روانه می کند.

قیمت سیب درختی هم که جز اصلی ترین میوه های برداشت شده از باغات این نواحی به حساب می آید، بیشتر از نوع قرمز و زرد لبنانی هستند که کیفیت و ماندگاری آنها در سردخانه بسیار بیشتر از سایر نواحی است. بطوریکه مدت زمان نگهداری آنها در سردخانه ها حدود ۹ ماه است. یعنی تا آن موقع هیچ تاثیری بر روی کیفیت و سلامت سیب ها ندارد.

.

میزان برداشت سالیانه سیب درختی:

منطقه پیرانشهر به نسبت سردشت، باغات زیر کشت آن از لحاظ مساحت بیشتر است، از این رو تناژ سیب های این منطقه بالاتر و حجم فروش آن نیز در سطح سردخانه ها بیشتر است.

سیب هایی که در این دو منطقه برداشت می شوند، از نوع رد و گلدن دلیشز است که سیب های زرد آن اغلب ماتیکی یا همان لپ قرمز است و سیب های قرمز نیز تیره و بسیار سفت هستند که هر مشتری را جهت خرید به این منطقه سوق می دهد.

اما از لحاظ آماری، حدود ۴۰ هزار تن در پیرانشهر و حدود ۱۵۰۰۰ تن نیز حجم برداشت انواع سیب درختی زرد و قرمز از باغات منطقه سردشت بوده است.

صادرات سیب زرد سردشت به روسیه:

اغلب سیبی که از باغات سردشت برداشت می شود از نوع زرد است که واقعا سیب های منحصر به فردی دارند. سیب های ماتیکی درشت قالب با ماندگاری بالا که همیشه به بالاترین نرخ به روش می رسد.

صادرات آن در سال قبل باعث شد تا خیلی از مشتریان ما در بازار روسیه، حجم انبوه از این سیب را درخواست بکنند، بطوریکه فقط ۱۲۰۰ تن سیب زرد سردشت به این کشور صادرات کردیم که در جای خود می تواند تامل برانگیز باشد.

در سال جاری هم این مجموعه با در اختیار داشتن بهترین سیب های این منطقه، در نظر دارد تا بتواند مشتریان جدید برای ارقام مختلف از سیب های این منطقه پیدا کرده و صادرات بالایی نیز داشته باشد.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید