مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب رد دلیشز ایران

آنچه در این مقاله میخوانید...

بهترین منطقه برداشت سیب قرمزگواهی GMO برای صادرات سیبقیمت سیب رد دلیشز ایران در چنای

قیمت سیب رد دلیشز ایران در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰ سنت رسیده است که در مقایسه با سالهای قبل افزایش داشته است.
بازدهی درختان سیب در ایران و همچنین افزایش میزان سطح کیفی این محصول در سطح باغات باعث شده است تا قیمت سیب رد دلیشز ایران برای صادرات افزایش یابد که این افزایش قیمت سیب رد دلیشز ایران منوط به بالا رفتن میزان تقاضا از بازارهای خارجی نیز بوده است.

سیب های ایران خصوصاً سیب رد دلیشز به دلیل اینکه از نظر ژنتیکی از جمله سیب های پایه پیوندی است به همین خاطر میزان ماندگاری آن در سردخانه ها و همین طور از نظر کامل شدن رنگ پوست آن در سطح بازارهای صادراتی بوده است که هر سال به بیش از ۲۰ کشور جهان صادرات می شود.
سیب قرمز در اغلب مناطق معتدل سردسیر ایران کشت شده است و هر سال از ماه سپتامبر فرایند برداشت و صادرات آن نیز آغاز می‌شود که ما در این مقاله سعی داریم شما را با مناطق عمده تولید سیب رد دلیشز آشنا کنیم.

بهترین منطقه برداشت سیب قرمز

طبق صحبت هایی که پیرامون نواحی عمده تولید سیب در ایران در مقاله های گذشته انجام دادیم، ایران با تولید بیش از ۱۰ درصد حجم تولید این میوه در جهان یکی از قطب های اصلی صادرات سیب درختی نیز شناخته شده است.
در سال ۲۰۲۱ میزان برداشت ارقام مختلف سیب در ایران به بیش از ۵ میلیون تن رسیده است که این میزان برداشت سیب در استان های مهمی چون:
آذربایجان غربی
آذربایجان شرقی
تهران
خراسان
چهارمحال بختیاری
کهگیلویه و بویراحمد
اصفهان
فارس
اردبیل
زنجان
بوده است که هر کدام میزان تولید سالیانه آن نسبت به هم متفاوت بوده است و اغلب بیشترین آمار برداشت سیب از باغات استان های ذکر شده مربوط به سیب های پاییزه رد دلیشز و گلدن دلیشز بوده است.

با توجه به اینکه از نظر تجاری و حجم صادرات سیب در دنیا مربوط به سیب فوجی، گالا، گرانی اسمیت، رد دلیشز و گلدن دلیشز بوده است، در ایران نیز همه این ارقام در فصول مختلف قابل برداشت است اما بیشترین حجم تولید برای صادرات مربوط به سیب های پاییزه می باشد که از نظر ترد بودن و خوش رنگ بودن خواهان بیشتری در سطح بازارهای اروپایی داشته اند.

قیمت سیب رد دلیشز ایران

گواهی GMO برای صادرات سیب

در این پاراگراف قصد داریم تا شما را از سیب هایی که نوع کشت آنها به صورت غیر تراریخته است آشنا کنیم.
ما در سر تیتر اولی اشاره کوتاهی به تولید سیب با علم ژنتیک اشاره کردیم و متاسفانه از سال ۲۰۱۰ در خیلی از کشورهای تولید کننده عمده سیب در جهان تغییرات ژنتیک فراوانی روی میوه سیب انجام شده است که این تغییرات ژنتیک باعث شده است تا واریته های مختلف سیب در جهان به ۷۵۰۰ گونه برسد.

سیب هایی که به صورت اصلاح نژادی در کشور های مختلف تولید می‌شوند از نظر شکل ظاهری استاندارد بازارهای جهانی را دارند ولی از نظر طعم واقعی سیب هیچ گونه مزه ندارند، این تغییرات ژنتیک بر روی سیب اصطلاحاً GMO می‌گویند که برای برخی از کشورها جزء استاندارد های اصلی واردات سیب به شمار می‌رود و آنها همواره دنبال خرید سیب هایی هستند که اصلاح نژادی روی آنها انجام نشده باشد که در اصطلاح سیب غیر تراریخته می‌گویند.

همانطور که می دانید تمامی سیب های تولید شده در ایران جزء نژادهای قدیمی می باشند و به همین خاطر در اغلب بازارهای اروپایی و آسیایی خواهان بالقوه و بالفعل دارند، از این رو کشور ایران یکی از کشورهای عمده صادرات سیب سالم و ارگانیک نیز به شمار می‌رود.
قیمت سیب رد دلیشز ایران در مقایسه با سیب سایر کشورها همواره بالاترین نرخ را دارد چرا که هم از نظر ماندگاری، رنگ و طعم جایگاه بسیار بالایی در کشورهای وارد کننده سیب در جهان داشته است.

قیمت سیب رد دلیشز ایران

قیمت سیب رد دلیشز ایران در چنای

یکی از بازار های مهمی که برای صادرات سیب قرمز ایران بالاترین و مهمترین مقصد بوده است جنوب کشور هند است که بندر چنای و کوچین جزء مقاصد اصلی صادرات سیب قرمز ایران بودند.
مردمان جنوب هند بسیار آدم های خونگرم و مهربان هستند و رابطه آنها با ایرانی ها در زمینه تجارت میوه بسیار نزدیک بوده است و آنها همواره بیشترین میزان خرید سیب قرمز را از نوع سیب رد دلیشز ایران داشتند.
قیمت سیب رد دلیشز ایران در بازار چنای نسبت به سایر ایالت های کشور هند بالاترین نرخ را داشته است چرا که ترانزیت تایم بین ایران تا بندر چنای بیشتر از سایر ایالت ها بوده است که باعث شده قیمت سیب رد دلیشز ایران برای صادرات به بندر چنای بالاترین نرخ باشد که به مراتب قیمت سیب رد دلیشز ایران بالاترین نرخ را در چند سال اخیر داشته است.

در سال جدید با شروع برداشت سیب قرمز در ایران بیشتر خریداران در این منطقه سفارش عمده از مجموعه ویتاراد را ثبت کرده اند. این شرکت در سال ۲۰۲۱ بیشترین آمار صادرات سیب قرمز به چنای را داشته است که سبب شده است تمرکز بیشتری روی بازار این منطقه داشته باشیم و خوشبختانه کشور هند که جزء معدود کشورهایی است که خواهان گواهی GMO می باشد توانسته ایم سیب هایی که با بالاترین کیفیت و بسته بندی هستند را با اخذ این گواهی صادرات عمده‌ای را داشته باشیم.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید