مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب قرمز ارومیه جهت صادرات

آنچه در این مقاله میخوانید...

باغ های سیب قرمز در ارومیهفصل برداشت سیب در ارومیهسورت و بسته بندی سیبقیمت هر تن سیب صادراتیصادرات سیب قرمز ارومیهصادرات سیب درختی به روسیهصادر کننده انواع سیب به هندقیمت سیب قرمز ارومیه
قیمت سیب درختی

سیب قرمز ارومیه دارای رتبه نخست در تولید و سطح زیر کشت سیب درختی است. قیمت سیب قرمز ارومیه جهت صادرات با توجه به کیفیت و رعایت قوانین و استاندارد های بسته بندی با قیمت سیب داخلی متفاوت خواهد بود.

استان آذربایجان غربی از نظر تولید محصولات باغی دانش بنیان در رتبه سوم کشوری و به لحاظ سطح زیر کشت رتبه هفتم را در کشور دارا می باشد.

شهر ارومیه با ۲۳۱۵۰ هکتار رتبه نخست سطح زیر کشت سیب درختی را به خود در استان اختصاص داده است

با استفاده از تجارب و دانش بومی به همراه یافته های تحقیقاتی و تکنولوژی می توان تولید سیب قرمز ارومیه را افزایش داد.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]شهر ارومیه با ۲۳۱۵۰ هکتار رتبه نخست سطح زیر کشت سیب درختی را به خود در استان اختصاص داده است[/box]

سیب قرمز ارومیه

باغ های سیب قرمز در ارومیه

کشور ایتالیا به لحاظ تولید سیب درختی از مهمترین کشورهای تولید کننده سیب در اتحادیه اروپا محسوب می گردد ۵۵ درصد تولید سیب در کشور ایتالیا و ۱۱ درصد تولید سیب در اتحادیه اروپا درمنطقه شمال کشور ایتالیا است.

آقای کورت ور رئیس اتحادیه باغداران شمال کشور ایتالیا اذعان نمود سیستم یکپارچه سازی تولید سیب درختی یکی از رموز موفقیت تولید سیب است.

محصول باغ های سیب قرمز ارومیه بازاریابی و شناساندن سیب قرمز ارومیه توسط اتحادیه باغداران سیب انجام گرفته شود

در ایتالیا تمام باغداران در قالب اتحادیه ها محصول خود را از مرحله برداشت تا فروش و صادرات انجام می دهند.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]باغداران سیب قرمز در ارومیه جهت بهبود عملکرد تولید سیب درختی براساس دانش روز و تجارب باغداران ایتالیا قدم بردارند.[/box]

قیمت انواع سیب

فصل برداشت سیب در ارومیه

برداشت سیب قرمز ارومیه پاییزه معمولا از اواخر شهریور ماه آغاز و تا اواخر مهرماه طول خواهد انجامید؛ در حال حاضر سالانه حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد تولید سیب استان در کارخانجات و صنایع تبدیلی و کنسانتره مصرف می شود.

در فصل برداشت سیب درختی به دلیل حجم بالای تولید سیب در ارومیه بازار داخلی جوابگوی این حجم تولید نیست.

سیب نیاز به آب فراوان داشته و قیمت تمام شده آن را برای اقتصاد ملی کشور بالا اعلام شده است.

مشکل بازار بزرگترین و اساسی ترین مشکل کشاورزان منطقه پس از فصل برداشت سیب درارومیه بیان شده است.

باد باران از عواملی طبیعی باعث می شود سیب درختی به فصل برداشت نرسد و به اصطلاح سیب زیر درختی محسوب می گردد.

سورت و بسته بندی سیب

پس از جداسازی و سورت محصول حدود سی درصد از محصولات برای صنایع تبدیلی و کنسانتره و آبمیوه مصرف می شود مابقی برای صادرات و بازارهای مصرف دیگر ارسال می گردد؛۵۰ تا۶۰درصد آبمیوه کشور توسط این استان تولید می شود.

صدور فله ای و بسته بندی نامناسب محموله های سیب قرمز ارومیه سبب از دست رفتن بخشی از بازار هدف در سالهای اخیر شده است و در قیمت سیب قرمز ارومیه نیز تاثیر گذار بوده است.

کشورهای بزرگ صادر کننده میوه چون ترکیه تلاش می کنند تا با عرضه محصولات خود در بسته بندی مناسب توسعه بازار صادراتی خود کمک کنند.

این موضوع را می توان در بازار قطر دید که صادر کننده های ترک با برخورداری از بسته بندی مناسب محصول که داشتند.

بهره گیری از کامیون های یخچالی شناور های سردخانه دار به سرعت بخش اعظم بازار قطر را پوشش دادند.

قیمت هر تن سیب صادراتی

پایین بودن قیمت فروش هرتن سیب درختی صادراتی نسبت به هزینه های تولید آن نامشخص بودن بازار صادراتی محصول و پایین بودن توان مالی باغداران و همچنین ریزش قبل از برداشت محصول از عوامل دلسردی باغداران است.

با تعویض سیستم های آبیاری سنی به سیستم های آبیاری قطره ای و نوین می توان هزینه های تولید را کاهش و موازنه قیمت و سود برقرار گردد.

هر سیب درختی ۱۰۰گرمی به حداقل ۷۰ لیتر آب نیازدارد که قیمت آب ها آن را ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰در نظر بگیریم قیمت تمام شده محصول بالا خواهد بود.

خرید سیب های زیر درختی  قیمت هر تن ۵۰ تا ۶۰ توسط تعاونی ها روستایی باعث افزایش انگیزه جمع آوری آن و تهیه کنسانتره شده است و قیمت سیب قرمز ارومیه را تحت تاثیر قرار داده است.

بهبود کیفیت بسته بندی،اعطای مشوق های صادراتی و تخصیص یارانه های حمل و نقل برای سیب قرمز ارومیه در افزایش قیمت سیب صادراتی مهم دانست.

صادرات سیب قرمز ارومیه

صادرات سیب قرمز ارومیه از ایران زمانی انجام خواهد شد که استاندارد های بسته بندی سازمان توسعه تجارت مطابقت داشته باشد.

صادرات عمده محصولات کشاورزی در سالهای اخیر با کاهش کیفیت و قیمت سیب قرمز ارومیه آن شده است و اقدامات لازم جهت مقابله لازم است.

صادرات فله ای و عمومی محموله های میوه و تره بار سبب از دست رفتن بازار هدف و جایگزینی کشورهای رقیب شود.

کاهش سالانه صادرات ۱۰ میلیون دلار از صادرات کشور در حوزه محصولات کشاورزی به دلیل بسته بندی نامناسب از بین می رود.

نخستین بخشنامه مربوط به شاخص های بسته بندی میوه و تره بار صادراتی در اردیبهشت ۹۵ تهیه و ابلاغ شد و با اخذ نظر صادرکنندگان و دست اندرکاران صنعت کشاورزی بروزرسانی شد و سازمان توسعه تجارت برای اجرا به گمرگ ابلاغ کرده است.

صادرات سیب درختی به روسیه

ایران از جمله کشورهای مهم تولید کننده سیب درختی در دنیا بشمار می آید. به همین دلیل کشورهای زیادی را می توان نام برد که سعی در خرید این میوه از ایران دارند.

روسیه از جمله کشورهایی ست که در این راستا نیاز خود را بهتر مطرح نموده و همواره باکیفیت ترین تولیدات را از مجموعه های ایرانی خریداری خواهند کرد. به همین دلیل است که در سالهای اخیر معاملات تجاری میان ایران و روسیه در راستای محصولات کشاورزی بهتر شده و شرکت های بیشتری در این زمینه فعالیت دارند.

سیب درختی ارومیه را می توان از جمله بهترین نوع سیب در دنیا دانست. به همین دلیل عرضه کننده های مختلف آن را آماده صادرات به بازارهای مختلف نموده اند همچنین قیمت سیب قرمز ارومیه با دیگر سیب ها متفاوت است.

فروش عمده سیب درختی

صادر کننده انواع سیب به هند

یکی دیگر از کشورهایی که برای صادرات سیب درختی مد نظر شرکت های ایرانی قرار گرفته، هند است. با توجه به بالا بودن جمعیت این کشور، می توان شاهد تقاضای خرید حجم زیادی از انواع سیب از ایران بود.

به این ترتیب شرکت های ایرانی نیز بازار هند را هدف قرار داده و در آن بهترین محصولات خود را ارائه می دهند. به این ترتیب انواع سیب درختی را به صورت بسته بندی شده و استاندارد ارائه می دهند. این صادر کننده ها همواره برای فروش محصولات لوکس و باکیفیت خود اقدام نموده و بهترین شرایط را رقم خواهند زد.

قیمت سیب قرمز ارومیه

به دلیل تغییر روزانه ی قیمت سیب قرمز ارومیه به صورت روزانه امکان اعلام آن به صورت ثابت وجود ندارد و خریداران به جهت اطلاع از قیمت سیب قرمز ارومیه به صورت روزانه باید اقدام کنند.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات سیب درختی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید